Miło nam poinformować, że Krajowy Rejestr Sądowy, zatwierdził zmiany do Statutu, o które wnosiło Walne Zebranie Członków Towarzystwa.
Po zmianie zapisów w treści Statutu, nasze Towarzystwo staje się bardziej otwarte dla szerszego grona zainteresowanych. Oczywiście głównymi Członkami zostają ratownicy medyczni. Jednak od teraz, do Towarzystwa mogą dołączyć przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych i studenci kierunków medycznych, którym ratownictwo medyczne jest bliskie i uzyskać status Sympatyka.
Kolejnymi zmianami, które ułatwia przystąpienie do Nas, jest zmiana formy deklaracji przystąpienia, z papierowej na internetową. Tą modyfikację wprowadzamy od 1 stycznia 2023 roku. Jednocześnie przestaje obowiązywać potrzeba rekomendacji kandydata, przez innych Członków Towarzystwa. Wprowadzone zmiany są odpowiedzią na oczekiwania osób, które chcą przystąpić do Towarzystwa.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych, na ostatnim posiedzeniu zaplanował kilka wydarzeń, które będzie realizować w 2023 roku.
Najważniejszymi wydarzeniami będą:

  • obchody Dnia Ratownika Medycznego. Warto zaznaczyć, że Sejmowa Komisja
    Zdrowia, właśnie na wniosek naszego Towarzystwa, wprowadziła do ustawy o zawodzie
    ratownika medycznego i samorządzie ratowników medycznych, dzień 8 września, jako święto – Dzień Ratownika Medycznego. Obecnie Zarząd ustala szczegóły tego wydarzenia;
  • V Jubileuszowe Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych, które odbędą się w Wiśle w dniach 29.09. -1.10.2023 r. Nasza konferencja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku również i podczas tej edycji, mamy kilka niespodzianek, które liczymy, że zostaną z tą konferencją na stałe. O szczegółach, będziecie Państwo mogli przeczytać już w styczniu, na stronie internetowej konferencji www.konferencja-ptrm.pl – zachęcamy i serdecznie zapraszamy.
  • Oprócz tych dużych wydarzeń, Towarzystwo planuje organizację seminariów, oraz udział i współorganizację wielu innych działalności naukowych, jak również edukacyjnych.
    O wszystkim będziemy informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

Bardzo ważną naszą aktywnością, jest udział w pełnym procesie legislacyjnym naszej ustawy korporacyjnej, wraz z jej aktami wykonawczymi. Przed nami ważne zadanie, czyli udział w tworzeniu samorządu.
Dlatego nadchodzący rok 2023, jest rokiem dużej aktywności naszego Towarzystwa, stąd zapraszamy ratowników medycznych, oraz osoby zainteresowane takimi tematami do włączenie się w naszą działalność.

Zostań jednym z nas. Zapraszamy.