W ramach tegorocznych VI Śląskich Dni Medycyny Stanów Nagłych, które odbędą się w dniach 4-6 października 2024 r. w Wiśle odbędą się warsztaty szkoleniowe.

Zachęcamy do udziału w konferencji oraz w wybranych posiedzeniach szkoleniowych.

W związku z tworzeniem samorządu ratowników medycznych podczas posiedzenia szkoleniowego pn.: „Odpowiedzialność i ochrona prawna w zawodach medycznych” zostanie zaprezentowana symulacja realnej rozprawy przed sądem zawodowym!!!

Zawody medyczne obecnie narażone są na roszczenia cywilne ze strony pacjentów, ale także odpowiedzialność zawodową i karną. Posiedzenie szkoleniowe będzie stanowiło kompendium informacji związanych zarówno z ryzykiem w tym zakresie jak również możliwością ochrony przed skutkami w zakresie takiej odpowiedzialności. Bardzo ciekawym elementem tego posiedzenia szkoleniowego, będzie symulacja realnej rozprawy w sprawie odpowiedzialności zawodowej, w której udział wezmą wszystkie strony postępowania tj. skład sędziowski, oskarżyciel, obrońca oraz obwiniony.

Posiedzenie szkoleniowe będzie prowadzone przez Pana mec. Pawła Strzelec — radcę prawnego, wieloletniego wykładowcę akademickiego,  który specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, szczególnie w problematyce ochrony prawnej podmiotów leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne. Od 2000 r. prowadzi autorskie  szkolenia z prawa medycznego dla przedstawicieli zawodów medycznych oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych. Stale współpracuje z samorządami zawodowymi środowisk medycznych. Jest ekspertem prawa ubezpieczeń sektora medycznego. Autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa medycznego, prawa ubezpieczeń, postępowania karnego. Prowadzi stałą rubrykę prawną w czasopiśmie Stomatologia Po Dyplomie. Pełni również funkcję z-cy Przewodniczącego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Zachęcamy do rejestracji udziału w konferencji już dziś!

Pamiętajcie liczba miejsce w konferencji i poszczególnych warsztatach jest ograniczona! Decyduje kolejność rejestracji!

Link do strony konferencji: https://konferencja-ptrm.pl/

Link do rejestracji na konferencję i warsztaty szkoleniowe: https://konferencja-ptrm.pl/index.php/rejestracja/