Taka sytuacja powoduje, że jesteśmy bardziej zdeterminowani do działania. Organizacja zaplecza Polskiego Korpusu Ratownictwa Medycznego, wymaga zaangażowania środków finansowych. Stąd bardzo dziękujemy, że wspólnie z darczyńcami możemy realizować naszą misję.

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A.  w Katowicach. Przekazana kwota darowizny to 30 000,00 zł. Są to bardzo potrzebne środki finansowe, na wyposażenie punktu medycznego.

Kolejne wsparcie to aparat EKG. Firma SCHILLER postanowiła przekazać nam to urządzenie. Wiemy dobrze, że jest to jeden z podstawowych aparatów medycznych do diagnostyki stanów zagrożenia życia. Będziemy bardzo często korzystać z tego urządzenia.

Do naszego projektu dołączyli również górnicy. Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Pracowników KWK PIAST w Bieruniu, podarowało nam agregat prądotwórczy. Bezwzględnie potrzebne urządzenie do funkcjonowania punktu medycznego w warunkach polowych.

Bardzo cieszymy się z tak ogromnego wsparcia i zrozumienia potrzeb tej inicjatywy. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączają się w ten projekt.